Choď na obsah Choď na menu
 


Debut Čupkovej v Ufe okorenený víťazným gólom

20. 10. 2011

Obrázok Odchovankyňa michalovského hokeja Nicol Čupková (1992), ktorá sa na začiatku sezóny stala kmeňovou hráčkou HC OSY Spišská Nová Ves (a zároveň pokračovalo jej hosťovanie v bratislavskom Slovane v tréningovom centre reprezentácie), zamierila za legionárskym chlebíkom. Jej novým pôsobiskom sa stal ruský Agideľ Ufa, ktorý mal o služby slovenskej reprezentantky záujem od začiatku sezóny.

Skoršiemu prestupu sa Nicol vyhýbala kvôli obmedzenému počtu troch legionárok, ktoré môžu v profesionálnej ruskej ženskej lige v jednom zápase za družstvo nastúpiť, čím by riskovala, že by sa do zápasových nominácii nedostávala. Koncom septembra kanadská legionárka Stephanie Miguel oznámila, že z rodinných dôvodov sa musí vrátiť do Kanady, čím sa pre Nicol uvoľnilo legionárske miesto v Ufe. Vedenie klubu okamžite reagovalo a kontaktovalo talentovanú slovenskú hokejistku, ktorá vo štvrtok 13. októbra v skorých ranných hodinách priletela do Ufy. V ten istý deň už cestovala do asi 500 km vzdialeného Čeljabinsku, kde jej spoluhráčky nastúpili proti domácemu Fakel Korkino, s ktorým prehrali 3:4. Nicol nastúpiť nemohla, neboli totiž vybavené ešte všetky prestupové formality, ale po dlhej únavnej ceste jej tento oddych padol vhod.

Nasledujúci deň piatok 14. októbra v ďalšom stretnutí týchto dvoch súperov už Čupková nastúpila a po nerozhodnom stave aj po predĺžení (1:1) práve slovenská hokejistka rozhodla v rozstrele o dvojbodovom víťazstve Ufy, keď ako jediná zo šestice hráčok oboch súperov premenila samostatný nájazd. „V prvej tretine som bola ešte trocha nervózna, po prestávke zo mňa tréma opadla a hrala som svoju hru. Som rada, že sme zvíťazili v tomto ťažkom stretnutí so súperom, ktorý vlani vybojoval bronz. V novom kolektíve som sa adoptovala veľmi dobre, spoluhráčky sú vynikajúce ako po hernej, tak aj po ľudskej stránke. Jazykovú bariéru prekonávam zatiaľ pomocou elektronického prekladača, dúfam ale, že aj táto prekážka čoskoro opadne," povedala Nicol Čupková pre webovú stránku klubu Salavat Julajev Ufa, ktorého súčasťou je aj ženský Agideľ.

Tretí z trojice ligových zápasov medzi Korkinom a Ufou odohrali v Čeljabinsku v nedeľu. Domáci celok zvíťazil 5:3 (3:0, 1:0, 1:3), keď po dvoch tretinách jasne viedol. Záverečný finiš Ufy, počas ktorého sa jedným gólom do streleckej listiny zapísala aj Čupková, už na bodový zisk nestačil.

Najbližšiu trojicu majstrovských zápasov odohrá Ufa v dňoch 27., 28. a 30. októbra v asi 2600 km vzdialenom Krasnojarsku s domácim Lokomotiv Energia.

Zdroj:  szlh.sk  (s úpravami)

Foto:  hcsalavat.ru